Start

Nasłuchy stacji ISS - ARISS

       W ramach współpracy  obserwatorium astronomicznego znajdującego się w pierwszym LO im.Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle i klubu łączności SP8KJX w Jaśle w dniu 8.09.2012r. odbyła się prezentacja nasłuchu międzynarodowej stacji orbitalnej ISS. Stacją naziemną było gimnazjum w Niemczech które uczestniczyło w programie edukacyjnym ARISS.

                                                                                          Marek SQ8HPI

Czytaj więcej: Nasłuchy stacji ISS - ARISS

Spotkanie - Liwocz 2012

Spotkanie Sobótkowe minęło. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą imprezę. Mamy nadzieję że będziemy mogli spotkać się za rok, a teraz przedstawiamy kilka fotek.... Wiele osób miało swój wkład w to by nasz wspólne spotkanie się udało i wszystkim serdecznie dziękujemy.

P.S. "Pogodzie również ;-) "

 

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć na stronie Oddziału Podkarpackiego PZK

II Sobótkowe spotkanie na górze Liwocz - 2012

Zapraszamy krótkofalowców oraz sympatyków radioamatorstwa wraz rodzinami na II Sobótkowe Spotkanie Liwocz 2012.

Impreza odbędzie się 23 czerwca 2012 w formie pikniku eterowego na świeżym powietrzu na górze Liwocz  niedaleko Jasła. W tej lokalizacji zainstalowane są dwa przemienniki SR8V - 145.612,5 (ton 1750 lub CTCSS 103) i SR8JS 438.800 (nośna) oraz DIGI APRS. Zostanie tu uruchomiona radiostacja amatorska, a także przygotowane miejsca na giełdę sprzętu czy też do przedstawienia swoich konstrukcji amatorskich.
Rozpoczęcie spotkania przewidujemy o godz. 12.00.

W zeszłym roku nasze wspólne "biwakowanie" mogło się odbyć m.in. dzięki ogromnemu wkładowi nieżyjącego już krótkofalowca Mariana Kośmidka SP8TJQ. Dlatego też w tym miejscu zostanie odprawiona w jego intencji Msza Święta jak również w intencji kolegi klubowego Ryszarda Czerwińskiego SP8NFN  (Kaplica zlokalizowana na górze Liwocz; godz.15.00).

Czytaj więcej: II Sobótkowe spotkanie na górze Liwocz - 2012

Wznowienie pracy echolinku na SR8JS

     Na przemienniku SR8JS (438.800-) ponownie słychać głos echolinku. Przez pewien okres był on niesłyszalny, gdyż wymagał z jednej strony poprawienia konfiguracji oprogramowania, ale i zmian u naszego dostawcy internetu. Koledzy z klubu SP8KJX w Jaśle zapraszają do spotkań na w/w przemienniku w paśmie 70cm.

Dodatkowe informacje