Joomla 1.6 wird benötigt!

Liwocz 2018

   Trzydziestego czerwca br. miało kolejne już VII spotkanie krótkofalowców na Górze Liwocz niedaleko Jasła. Gościliśmy kolegów którzy przedstawili podstawy ratownictwa medycznego. Jak zawsze była okazja spotkać się przy ognisku, by porozmawiać, podyskutować o naszym hobby.

Czytaj więcej: Liwocz 2018

Skansen Karpacka Troja - SN0KTR

    Jasielski Klub Krótkofalowców SP8KJX we współpracy z Krośnieńskim klubem SP8ZBX pragnie zaprosić koleżanki i kolegów do wspólnego spędzenia czasu na terenie Skansenu Karpacka Troja w Trzcinicy k/Jasła, gdzie 20 maja 2017 r. będzie pracować krótkofalarska stacja SN0KTR. W tym też dniu (20 maja) nasza stacja SN0KTR wystartuje w zawodach zamkowych 2017.

Czytaj więcej: Skansen Karpacka Troja - SN0KTR

SR8JS po remoncie

       Kilka tygodni temu przemiennik jasielski SR8JS pracujący w paśmie 70 cm został zdemontowany i przekazany do przeglądu i poprawy do Janka SQ9APX. Obecnie jest już zamontowany na Górze Liwocz, ma zmieniony sterownik.

Czytaj więcej: SR8JS po remoncie

Spotkanie - Liwocz 2016

 Liwocz      Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków krótkofalarstwa oraz krótkofalowców wraz z rodzinami na  V Spotkanie Krótkofalowców na górze Liwocz niedaleko od miasta Jasła.

Czytaj więcej: Spotkanie - Liwocz 2016

Nasłuchy stacji ISS - ARISS

       W ramach współpracy  obserwatorium astronomicznego znajdującego się w pierwszym LO im.Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle i klubu łączności SP8KJX w Jaśle w dniu 8.09.2012r. odbyła się prezentacja nasłuchu międzynarodowej stacji orbitalnej ISS. Stacją naziemną było gimnazjum w Niemczech które uczestniczyło w programie edukacyjnym ARISS.

                                                                                          Marek SQ8HPI

Czytaj więcej: Nasłuchy stacji ISS - ARISS

Dodatkowe informacje